Proč používat sérum?

Čvc 7, 2021

Slovo sérum jste už určitě slyšeli, stejně jako poučku, že byste ho měli používat na denní bázi. Co ale vlastně sérum je, kdy ho aplikovat a jaké jsou jeho benefity?

Co je to sérum?

Sérum je takový hlavní chod vaší skin care rutiny. Poté co obličej pořádně vyčístíte a předtím než ho zklidníte krémem, dopřejete mu pořádnou dávku všech potřebných živin pomocí séra. Právě sérum má totiž vysokou koncentraci všech výživných složek. Má tekutou, gelovitou strukturu nejčastěji čiré barvy. 

Velmi drobné molekuly séra jsou schopné proniknout hlouběji do vaší pleti než krémy a pořádně ji tak hydratovat. Neznamená to ale, že byste krém měli vynechat, produkty je nejlepší vzájemně kombinovat, zvláště při ranní skin care rutině. 

Proč ho zařadit do své skin-care rutiny?

Díky séru bude vaše pleť vypnutější, zářivější a méně náchylná k začervenání. Při dlouhodobém užívání funguje i jako prevence proti vzniku zbytečných vrásek. A to zejména, obsahují-li kyselinu hyaluronovou, látku která je tělu vlastní a kterou navíc i samo vytváří. Více o této zázračné složce, kterou obsahuje i sérum Hilda si můžete přečíst zde.

Sérum také uzavírá naše pleťové póry a zabraňuje tak vzniku otravných černých teček. Při dlouhodobém užívání můžete pozorovat i minimalizaci “nedokonalostí” obličeje, například jizviček nebo pupínků. Sérum totiž tyto “nedokonalosti” vyhlazuje, hydratuje a zesvětluje.  

Sérum slouží také jako “štít”, který vaší pleť chrání před okolními vlivy, jakými je například městské ovzduší nebo cigaretový dým. Proto se ho zejména ráno snažte nevynechávat!

Kdy ho používat?

Doporučuje se sérum používat ráno i večer. Aplikujte ho na důkladně vyčištěný obličej před tím, než nanesete pleťový a oční krém. Vždy sérum nechte před aplikací dalšího produktu pořádně zaschnout. Nezapomeňte ho rozetřít i na váš krk a dekolt. Výhodou séra je, že jeho účinky můžete pozorovat téměř okamžitě – vaše pleť bude vypnutější a jemnější na dotek. Obecně byste ale po cca 7 týdnech měli zaznamenat, jak vaše pleť na jednotlivé složky séra reaguje a zda vám právě toto sérum sedí. 

Pořiďte si hydratační sérum Artiffine s obsahem dua kyseliny hyaluronové zde!

Artiffine