Pomocník jménem kyselina hyaluronová

Čvc 3, 2021

Pokud alespoň občas projedete novinky ze světa beauty, určitě vám neunikl pojem kyselina hyaluronová. Někdo na ní pěje ódy, jiní jí opovrhují. O co ale opravdu jde a jaké má tato záhadná přísada skutečné účinky?

Co to je?

Kyselina hyaluronová má oproti jiným přísadám oblíbeným ve světě kosmetiky jednu obrovskou výhodu – je tělu vlastní a přirozeně se nachází v naší pokožce, pojivové tkáni a očích. Jejím hlavním úkolem je hydratovat tkáně, a to dokáže díky její unikátní schopnosti vázat vodu, dokonce zadrží až 1000 násobek své hmotnosti ve formě vlhkosti (tedy až 6 litrů na 1 gram!).

Jaké má vlastnosti?

Jak už víme, umí na sebe vázat vodu a udržovat tak pleť pevnou. Mezi její další dovednosti ale patří například odolnost proti tlaku. Tkáně obsahující kyselinu hyaluronovou (například meziobratlové ploténky) tak dokáží unést i velkou zátěž. Dále nám tato zázračná látka pomáhá například s hojením, zejména řezných, ran a se zvlhčováním očních bulev. Kyselina hyaluronová také pomáhá při buněčné migraci a zajišťuje správné fungování našich kloubů.

A její zápory?

Právě díky tomu, že je kyselina hyaluronová našemu tělu vlastní a kterou si naše tělo dokonce samo vytváří, nejsou známy jakékoliv její nežádoucí účinky. 

Kyselina hyaluronová v kosmetice

Právě díky kyselině hyaluronové a její přítomnosti v pojivové tkáni je naše pleť vypnutá a pevná. Naše tělo ale během našeho života a působením vnějších vlivů (například znečištěním ovzduší) produkuje méně a méně kyseliny hyaluronové přirozeně. Kvůli tomu pleť ochabuje a je mnohem náchylnější ke vzniku vrásek.
Proto je důležité pleti hyaluronan dodávat, například každodenní aplikací pleťového séra, a to nejlépe ráno i večer po důkladném vyčištění pleti a před aplikací hutnějších krémů. Kyselina hyaluronová dokonce funguje i jako “štít” proti nečistotám, kterým se naše pleť musí denně bránit.

Kyselina hyaluronová má však dvě formy – nízkomolekulární, která hydratuje hlubší vrstvy pleti a vysokomolekulární která hydratuje pleť na povrchu. Sérum Hilda obsahuje obě tyto formy, a tak poskytuje komplexní hydrataci a ušetřuje celý proces – namísto dvou produktů, tak stačí použít jen jeden!

Proč sérum?

Sérum dodává pleti účinné látky ve vysoké koncentraci, rychle se vstřebává a jeho účinky můžete pozorovat téměř okamžitě – vaše pleť bude vypnutější a navíc na dotek jemnější.

Pořiďte si i vy to vaše!

Artiffine